GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Волинянин домігся неухильного виконання закону про мобілізацію
  • Written by Наталія Самчинська, Волинська обласна громадська організація «Центр Правової Допомоги»
  • Published in  Допомога військовим
  • 0 comments

Мобілізація за будь-яку ціну? Жителя Ковеля, який здійснює постійний догляд за старенькою бабусею, працівники військкомату намагалися незаконно мобілізувати.

Павлові Онопрієнку* 32 роки, і за віком він підлягає призову. Тому у січні цього року йому принесли повістку з вимогою з'явитись у Ковельський міський об'єднаний військовий комісаріат.

Чоловік з 2011 року і дотепер здійснює постійний догляд за своєю 85-річною бабусею, яка є інвалідом І групи по зору. Старенька вже не може сама господарювати, і потребує стороннього догляду. Дружина Павла Онопрієнка займається вихованням двох їх дітей і зараз вагітна втретє. Через це саме Павло піклується про свою бабусю, бо інших родичів, які могли б це робити, немає.

За Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (стаття 23) не підлягають призову під час мобілізації особи зайняті постійним доглядом за іншими людьми, які цього потребують, відповідно до законодавства України. Зокрема, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Однак у військовому комісаріаті не зважали на пояснення Павла. Чоловік не знав, як бути, що робити далі. З одного боку бабусю не кинеш, але в той же час і порушувати закони не годиться. Знайомі порадили Павлові звернутися до фахівців Ковельського Центру правової інформації та консультацій.

Юрист Центру Оксана Воробей вивчила деталі справи та допомогла Павлові написати заяву до військкомату. Павло зібрав за порадою юриста необхідний пакет документів: акт обстеження фактичних умов проживання бабусі, довідку сільської ради про склад сім'ї, медичну довідку (МСЕК) та довідку органів соціального захисту населення, в якій підтвердили, що Павло дійсно здійснює догляд за бабусею.

В комісаріаті дуже не хотіли приймати заяву Павла і декілька разів за надуманими причинами відмовлялися її реєструвати. Проте, зрештою, були змушені це зробити. У березні Павло Онопрієнко завітав до Центру правової інформації та консультацій. Він повідомив, що в комісаріаті таки визнали, що він не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

* Ім’я та прізвище змінено з етичних міркувань

Довідка
Фахова безоплатна правова допомога та юридичний супровід учасників АТО (їх родичів), військовослужбовців, осіб, які отримали поранення чи загинули під час служби, були чи перебувають у полоні. За допомогою звертайтесь у такі організації:

Чугуївська міськрайонна громадська організація «Чугуївська правозахисна група»
Адреса приймальні: 63503, Харківська область, м. Чугуїв, вул. Рози Люксембург, 16-а
Графік роботи: Пн.-Пт. з 10:00 до 16:00

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Адреса приймальні: 14000, м. Чернігів, вул. Горького, 57
Графік роботи: Пн., Ср., Пт. - 10:00 - 16:00

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров'я
Адреса приймальні: 73000, м. Херсон, вул. Фрунзе, 2, офіс 19
Графік роботи: понеділок 10:00-15:00 (з 12 до 13 обідня перерва)

Волинська обласна громадська організація "Центр правової допомоги"
Адреса приймальні: 45000, Волинська обл., м. Ковель, вул. Грушевського, 14
Графік роботи: Пн., Ср., Пт. з 10:00 до 16:00

Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність»
Адреса приймальні: 09100, Київська обл., м. Біла Церква,
вул. Леваневського, 55 (приміщення бібліотеки №8)
Графік роботи: Вт.,Чт., з 10:00 до 14:00

На сайті «Правовий простір» http://legalspace.org ви можете отримати правові консультації онлайн чи живе спілкування з юристом.

Мережевий проект «Підвищення рівня правового захисту військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей, шляхом надання правової допомоги та здійснення моніторингів» діє за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

P.S. Центри правової інформації та консультаційстворені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду “Відродження” в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір»

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження»

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.