GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 12:54 PM EET, Dec 14, 2020
У Сумах студентам-переселенцям допоможуть отримати вищу овіту і знайти роботу

У Сумах 16 квітня відбулася підсумкова прес-конференція, на якій було представлено результати моніторингу доступу тимчасово переселених студентів до вищої освіти та розроблено рекомендації для адміністрацій вузів та органів державної влади.

За даними моніторингу, проведеного громадською організацією «Рада молодих вчених», найбільш актуальною проблемою студентів-переселенців є матеріальне/фінансове забезпечення, що спричинено переїздом на нове місце навчання і проживання, а також неможливістю батьків, що залишилися в зоні АТО, підтримати своїх дітей. Було підкреслено той факт, що студенти-переселенці намагаються працевлаштуватися, але роботодавці неохоче беруть таких студентів на роботу. Суттєво ускладнюється матеріальне становище студентів проблемою виплати стипендій.

Ще однією важливою проблемою, що була виявлена в результаті моніторингу, є інформаційний розрив між студентами та адміністрацією приймаючих ВНЗ, органами студентського самоврядування, профспілкового комітету, що ускладнює надання їм необхідної допомоги. Крім того, виявилося, що більшість переселенців не достатньо поінформовані з питань нормативно-правової бази щодо захисту своїх прав та отримання допомоги від держави.

Особливе занепокоєння викликає група студентів, переселених із зони АТО та Криму, які не можуть отримати статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з юридичних причин. Така ситуація виникла у зв’язку з тим, що вони мають прописку в м. Суми, оскільки почали навчання в даному місті раніше, ніж розпочались конфлікти на території України.

Представник ГО «Рада молодих вчених», Наталія Євченко розповіла про рекомендації, що були розроблені за результатами реалізації проекту та затверджені під час круглого столу із представниками вишів та органів державної влади. Зокрема, було запропоновано створення інформаційних сторінок на сайтах вузів, на яких буде розміщена необхідна інформація щодо захисту прав ВПО, корисні посилання та контакти для отримання допомоги, а також проведення юридичними клініками вишів інформаційних днів.

Окремо було висвітлено перспективи продовження даного проекту у напрямку сприяння працевлаштуванню та самозайнятості студентів-ВПО. Зокрема ГО «Рада молодих вчених» розробила декілька пропозицій, які передбачають проведення серії тренінгів та майстер-класів, спрямованих на розвиток лідерських якостей, допомогу у пошуку роботи, створення коворкінгового центру та бізнес-інкубатора для забезпечення працевлаштування студенів-переселенців та можливостей започаткування власної справи.

Довідка
Захід проходив у рамках проекту «Адвокація права на освіту внутрішньо переміщених осіб в сумських ВНЗ», який реалізується ГО «Рада молодих вчених» за підтримки Програмної ініціативи Демократична практика Міжнародного фонду «Відродження». Метою проекту є виявлення та вирішення проблем (матеріальних, соціально-психологічних, побутових, фінансових та ін.), що виникають у ВПО, які навчаються у вишах м. Суми. 

Контакти: М. Сапожнікова, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , +38 (099) 783 43 99.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.