GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Безоплатна правова допомога «прийшла» до старенького переселенця в лікарню

Рятуючись від війни, пенсіонер потрапив на лікарняне ліжко. Але навіть поправивши здоров’я, повернутися додомуне зміг: не мав ні документів, ні грошей. Допомогли добрі люди та можливість отримати безоплатну правову допомогу, не виходячи з палати.

Історію Леоніда Григоровича*, пенсіонера з Дебальцевого, юристи Слов’янського Центру правової інформації та консультацій почули від старшої медсестри місцевої залізничної лікарні. Жінка розповіла, що у їх відділенні вже майже півтора місяці лежить дідусь, який у лютому вимушений був тікати з охопленого війною Дебальцевого. Довідки переселенця у Леоніда Григоровича немає: із зони АТО його вивозили волонтери, через сильний стрес у 78-річного чоловіка загострилася вікова хвороба та сильно підвищився тиск, тому його одразу доправили до Слов’янської лікарні. Дідусеві стало краще, і він забажав повернутися додому. Однак на заваді стали дві обставини: по-перше, у нього не було перепустки для в’їзду в зону АТО, по-друге, грошей - пенсіонер вже два місяці як не отримував соціальних виплат.

Вислухавши цю гірку розповідь, юрист Центру Альона Задирака вирушила в лікарню – особисто поспілкуватися з Леонідом Григоровичем. Поговоривши, дійшла висновку, що найкраще буде написати від імені пенсіонера доручення, за яким юрист зможе сама оформити всі необхідні документи. Посприяв і головний лікар закладу – завірив доручення своїм підписом.

Альона Задирака оформила Леоніду Григоровичу довідку переселенця, зібрала інші необхідні документи та віднесла їх до пенсійного фонду Слов’янська.

-        Випадок із цим дідусем – не єдиний у нашій практиці: допомагали кільком людям поважного віку, які потрапили в подібну ситуацію, - говорить Альона Задирака. – Виїжджали на консультації, оформляли документи, возили стареньких на таксі до банку – підписувати папери і отримувати картки. Співчуваємо їм кожного разу, адже самі не зі слів знаємо, що таке війна…

Через деякий час чоловік отримав перепустку до Дебальцевого. Щоправда, скористатися нею не довелося – пенсіонера забрала до себе в Донецьк донька. Там, у родинному колі, Леонід Григорович іде на поправку і завдячує юристам зі Слов’янська – за професійність, людяність і небайдужість.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» в межах «Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян». Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.