GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Первинна правова допомога в селах Сумщини. Результати прес-конференції

За законом «Про безоплатну правову допомогу» з 2014 року мають запрацювати установи, спеціалісти яких надаватимуть українцям юридичну підтримку в різних галузях права. Тобто навіть селяни повинні отримати можливість безкоштовно проконсультуватися в юристів з різних питань.

Та на практиці для реалізації цієї норми закону більшість органів місцевого самоврядування не мають коштів і досвіду консультування населення. Єдиними реальними надавачами правової допомоги у багатьох віддалених селах залишаються лише Центри правової інформації та консультацій (далі Центри).

Сьогодні, 03 липня 2013 року, на прес-конференції в Сумському прес-клубі голова Обласного об'єднання громадян «Усвідомлений вибір народу» Світлана Дронік, юристи Сумського Центру правової інформації та консультації Оксана Шлегель й Олексій Мачулін поділилися своїм досвідом і майбутніми планами з місцевими чиновниками, журналістами, зацікавленими людьми, щоб до нового року провести підготовчі роботи на Сумщині і виконати вимоги закону.

За час роботи Центру, з серпня 2012 року по червень 2013 року, юристи надали первинну правову допомогу 543 особам, у т.ч. людям з міста 114, із сільської місцевості – 429. Консультації проводили в Сумах та 14 сільських радах Лебединського району та Битицької сільської ради Сумського району. Звернулося 400 жінок та 143 чоловіка. Переважна більшість заявників пенсіонери, інваліди, ветерани, одинокі матері, багатодітні сім’ї , безробітні, паліативні пацієнти. Відповідно і справи стосувалися соціального забезпечення (25%), земельного права (25 %), сімейного права (17%), житлових питань (13%), спадкових (10 %) тощо ( 10 %).

У роботі Центру працівники виділили три елементи:

  • безпосереднє надання правової інформації та консультацій клієнтам у Центрі і під час виїзних прийомів;
  • просвітницька діяльність;
  • узагальнення правових проблем, пов’язаних з економічною самореалізацією громадян та захист суспільних інтересів.

Досвід показав, що виїзне консультування є ефективним лише в разі співробітництва Центру з органом місцевого самоврядування,тобто сільською радою. Адже остання може забезпечити юристів приміщенням та інформувати своїх жителів про його приїзд.

З практики надання безоплатної первинної правової допомоги працівники Центру зробити наступні висновки:

  • люди потребують безоплатної первинної правової допомоги (консультації чи роз’яснення з правових питань), складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), особливо у віддалених селах;
  • сільські ради потребують узагальнення правових проблем людей та просвітницької діяльності.

 

Тому з 10 липня 2013 року по 10 грудня 2013 року Сумський Центр продовжуватиме роботу за новим проектом. У планах Обласного об'єднання громадян «Усвідомлений вибір народу», на базі якого й працює Центр, наступне:

  • продовжити консультування за адресою організації в обласному Центрі з понеділка по суботу з 10 до 17 години;
  • розширити географію виїзних приймалень на території Битицької сільської ради Сумського району та 16 сільських рад Лебединського району;
  • видати посібник з практичної допомоги населенню з актуальних правових питань;
  • провести підсумкову прес-конференцію в грудні 2013 року та поділитися здобутим досвідом роботи з органами місцевого самоврядування, місцевими чиновниками, журналістами, зацікавленими особами.

Новий проект виконуватиметься за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», за згодою з Битицькою сільською радою Сумського району, Лебединською райрадою та райдержадміністрацією.

 

Контактна особа: Світлана Дронік, 0665806881

Більше матеріалів на сайті Сумського Центру www.pravodlatebe.sumy.ua

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.