GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Соціальних працівників навчали, як протидіяти насильству у родині
  • Written by Оксана Пастух
  • 0 comments

Як не розгубитись, як правильно й послідовно діяти соціальному працівнику, коли за допомогою приходить скривавлена чи уся в сльозах людина скаржитись на насильство у родині.

Про нюанси поведінки, техніки розпізнавання потенційних жертв та методиці ведення переговорів із тираном та іншим навичкам соціальних працівників Білозерського району Херсонщини вчили психологи та юристи з “Молодіжний центр регіонального розвитку” під час тренінгу «Специфіка роботи з потерпілими від насильства в сім′ї»

Уявіть ситуацію з життя. Серед ночі до будинку соціальної працівниці за допомогою прийшла молода жінка, побита і вся в крові. Ледь жива вона втікала від п’яного чоловіка, вимушена була залишити з тираном двох маленьких діточок. Дзвінок до міліції очікуваних результатів не дав, тому соціальна працівниця пішла й забрала дітей, прихистила жінку у власному будинку. А на ранок потерпілій з дітьми все одно довелося повертатися додому, до тирана, бо ані родичів, ані близьких людей, у яких можна було б залишитися жінці з дітьми, не було. В таких ситуаціях бракує відповідей на прості питання: «Кому телефонувати? Хто має захищати жертв домашнього насильства? Що робити? Як допомогти?».

На тренінгу соціальні працівники ретельно розібрали цю ситуацію, склали власний алгоритм дій у таких екстремальних випадках. Також фахівці отримали буклети з інформацією та контактами установ та служб, до яких за допомогою можуть звертатися потерпілі від домашнього насильства.

Дуже корисною виявилася частина тренінгу, яку провела психолог Херсонського обласного центру “Успішна жінка” Інна Сергєєва. Вона розповіла про ознаки, за якими можна впізнати жінку та дітей, потерпаючих від домашнього насильства. Новою для учасниць виявилася індикативна методика виявлення насильства, в якій визначено основні характеристики (психологічні, сексуальні, та фізичні) жінок та дітей, що потерпають від домашнього насилля. Також соціальним працівникам надали поради, як поводитися з домашнім тираном, як правильно з ним розмовляти.

«Я почула багато нового та змогла систематизувати свої знання, розкласти все по полицям, – ділиться своїми враженнями від тренінгу Олександра Олійник, соціальний працівник села Садове. – Зараз я вже бачу чіткий алгоритм своїх дій в екстремальних ситуаціях, я знаю про повноваження та функції відповідних служб, які протидіють насильству в сім′ї. Ознайомившись з психологічними особливостями осіб, які вчиняють насильство, я знаю як треба розмовляти з агресорами та впливати на них, щоб захистити потерпілих».

Під час дискусії учасники тренінгу неодноразово наголошували на необхідності створення притулку для потерпілих від насильства в сім′ї у Білозерському районі. Це завадило б виникненню багатьох ситуацій, небезпечних для життя жінок та дітей. Але, нажаль, у держави нема такою фінансової можливості, громадські організації самотужки теж не можуть вирішити це питання. Хоча воно й є дуже актуальним. Бо інколи саме безвихідь та відсутність місця, де можна б було на деякий час сховатись та зібратись з думками, змушує жінок та дітей терпіти знущання домашнього тирану. Особливо гостро ця проблема стоїть на селі, де зазвичай вважається майже нормальним, коли чоловік пиячить, бешкетує, ніде постійно не працює та б’є дітей і жінку. Мовляв, б’є значить любить. Але, нажаль, такі відносини у родині лише травмують, причому не тільки фізично, би синці заживуть, а психологічно, що набагато складніше лікується.

 

Довідка: Білозерський Центр правової інформації та консультації працює на базі Білозерського районного осередку ХОМГО «Молодіжний центр регіонального розвитку». Центри правової інформації та консультацій створені і працюють за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». Про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи більше можна дізнатися на www.pravo.prostir.ua в розділі «Центри правової інформації та консультацій».

Під редакцією Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я1sm

Позиція, відображена в матеріалі, належить його авторам і може не співпадати з точкою зору Міжнародного фонду «Відродження»

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.