GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
У новому році - нові програми правової підтримки мешканців Тростянця
  • Written by Євген Куценко, ГО Центр правової інформації та консультацій «Право»
  • Published in  Події
  • 0 comments

Як поліпшити безоплатну правову допомогу населенню обговорили під час конференції «Муніципальна система надання первинної правової допомоги у місті Тростянець в дії».

22 січня у приміщенні мистецько-дозвіллєвого центру «Тростянецький», що розташований у Будинку Голіцина, громадські організації «Спілка підприємців Тростянеччини» та Центр правової інформації та консультації «Право» зібрали мешканців міста, представників громадських організацій та засобів масової інформації, щоб обговорити підсумки роботи у минулому році та поділитися планами на 2015 рік.

Учасники конференції підбили підсумки проекту «Муніципальна система надання первинної правової допомоги», що завершився наприкінці минулого року. Ознайомились з його головними результатами. А вони насправді вражають. Так, протягом реалізації проекту юристами надано 217 консультацій жителям міста. Командою проекту обрана модель правової допомоги громади і створена правозахисна організація – Центр правової інформації та консультацій «Право». Надана допомога 7 квартальним комітетам та засновникам 2 новостворених громадських організацій по складанню установчих документів. Залучено до консультацій 14 параюристів, чиїми послугами скористалися біля 700 осіб. Також створена бібліотека правової літератури, що налічує більше 100 видань, та поширено буклети з серії “Поліпшення правових можливостей”.

Також у ході конференції організатори презентували новий проект «Забезпечення балансу правозахисту і правоохорони в громадах засобами сталої правової допомоги», над втіленням якого вже працює Центр правової інформації та консультації «Право». Щоб реалізувати головні завдання за наступні шість місяців команда проекту запланувала низку заходів. Громадянам надаватимуться безоплатні правові консультації. Також відбуватимуться колективні консультації за запитом органів влади та організацій.

Представники міської громади оцінили результати проекту та схвально поставились до запланованої діяльності у цьому році. Найбільше ж відзначали важливість створення у Тростянці системного підходу до надання безоплатної первинної правової допомоги населенню. Так, викладач Григорій Логвиновський висловив переконання, що проект обов’язково буде успішним і до нього має долучитися й місцева влада. Він подякував працівникам Центру за те, що свого часу надавали йому поради та допомогли поновитися на роботі після незаконного звільнення.

Під час конференції за активне пропагування правових знань та інформування населення редакція газети «Круглий двір» та Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі отримали подяки від Центру права і інформації Спілки підприємців Тростянеччини». Редактор щотижневика "Круглий двір" Ольга Саліпа відзначила: «На сьогодні у нас високий рівень співпраці між редакцією та Центром правової інформації та консультацій. Я щиро вдячна за відзнаку колективу редакції».

Довідка
Захід проведено за підтримки програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» в межах проектів «Муніципальна система надання первинної правової допомоги», реалізацію якого здійснював у 2014 році Центр права і інформації Спілки підприємців Тростянеччини, та   «Забезпечення балансу правозахисту і правоохорони в громадах засобами сталої правової допомоги», який реалізує у 2015 році громадська організація «Центр правової інформації та консультації «Право».

P.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду “Відродження” в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір»

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження»

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.