GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Чому мовчить військовий комісар

Як відомо, військова прокуратура проводить розслідування за фактом закупівлі "гнилих" берців і старих бронежилетів для 21 батальйону територіальної оборони "Сармат". Нагадаємо, цей військовий батальйон сформований у травні для захисту стратегічно важливих об'єктів міста Херсон та області. Тоді ж Херсонська облдержадміністрація виділила з обласного бюджету гроші на взуття, розвантаження, радіостанції та бронежилети для бійців. За бюджетні 370 тис.грн. закупили 420 берців і 24 бронежилети (по 10 тис.кожен).

Але черевики прослужили не більше тижня - почали тріщати по швах і розвалюватися. Військовослужбовці жартома назвали їх "в останню путь" і демонстрували вже колишньому губернатору Юрію Одарченку відпалі підошви. Крім того, взуття виявилося вкрай незручним, миттєво натирало ноги, не відповідало зазначеним розмірам і було значно дорожчим за "ринкову" ціну. Та й бронежилети теж викликали подив - пластини кулю ще витримували, але тканина на них розповзалася, як туалетний папір.

Обласний комісар Сергій Кока виправдовувався тоді тим, що берці зробили на Київській взуттєвій фабриці, яка працює на потреби армії, але закупівлі проходили через Мінооборони. А Одарченко пообіцяв розібратися в ситуації. Але іншого, нормального взуття бійці так і не побачили. Вони були змушені або самі купувати його собі, або сподіватися на допомогу волонтерів.

І лише на початку листопада, коли обладміністрація звернулася до військової прокуратури з проханням перевірити якість закупленого на бюджетні гроші взуття, справа зрушила з мертвої точки.

У ході прокурорської перевірки встановлено, що майно дійсно неякісне і в цьому є вина також співробітників Херсонського обласного військового комісаріату.

Як пояснював військовий прокурор Херсонського гарнізону Віталій Слободянюк, при укладанні та виконанні договорів щодо закупівлі спеціального взуття та бронежилетів для бійців батальйону "Сармат", представники облвійськкомату не перевірили сертифікати та паспорти якості товару. У результаті збиток - близько 230 тис. гривень.

Військовою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом, за ч. 1 ст. 425 Кримінального кодексу України - недбале ставлення до військової служби (штраф або до трьох років обмеження (позбавлення) волі). Нікому з керівництва облвійськкомату звинувачення поки що не пред'явлено, оскільки, за словами Віталія Слободянюка, ще не завершені всі експертизи та інші слідчі дії. Тому, в інтересах слідства, також не розголошуються прізвища "відповідальних осіб" та постачальників.

А доки йде слідство, військкомат, судячи з усього, взагалі вирішив саботувати подальше забезпечення армії. Ще на початку вересня з обласного бюджету виділено додатково 500 тис. грн. для закупівлі берців і зимового одягу для "Сармата". Але ось і грудень почав відраховувати дні, уже в Херсоні зафіксовано смерть людини від переохолодження, а "віз і нині там". Херсонська облдержадміністрація звернулася позаминулого тижня до Міністра оборони України Степана Полторака з проханням вплинути на обласний військкомат, через бездіяльність якого військові досі не забезпечені зимовим одягом. Формально, за законодавством, Мінооборони може відповідати на це звернення протягом місяця. І судячи з того, що до цього часу немає ніяких явних зрушень у цій справі, "нагорі" теж не квапляться вирішити цю проблему.

Кілька днів журналісти намагалися зв'язатися з виконуючим обов'язки обласного комісара Анатолієм Бондаруком, щоб взяти його коментар з приводу забезпечення бійців і берцями, і зимовим обмундируванням. Але, навіть коли черговий говорив, що комісар у себе в кабінеті, Анатолій Бондарук не брав трубку міського телефону. А на комутаторі, після чергової спроби нас з'єднати, відповідали, що Анатолій Олександрович в обладміністрації, або "на виїзді". Тому, цілком логічно припустити, що обласному воєнкомові - є що приховувати.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.