GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
На Чернігівщині громадськість контролює обласний військкомат

Представники Омбудсмана перевірили дотримання прав військовозобов’язаних при проходженні медичного огляду.

Зараз в Україні триває третя хвиля мобілізації, тож у працівників Чернігівського обласного військкомату багато роботи. Не залишається осторонь і громадськість, яка контролює цей процес. Представниця Уповноваженого з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха та керівник Центру правової інформації та консультацій Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов 11 та 14 серпня завітали з моніторингом до Чернігівського обласного військового комісаріату.

Учасники моніторингового візиту зустрілися з керівництвом військкомату, ознайомилися з документами та матеріалами, за якими відбувається мобілізація. Зокрема, і з умовами проведення медичних оглядів.

Алла Лепеха та Віктор Тарасов переконалися, що кожен військовозобов'язаний обов’язково оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом. А за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей. Члени моніторингової групи поспілкувалися і з лікарями, які працювали в складі комісії.

Перед оглядом військовозобов'язані проходять флюорографію (обстеження грудної клітки) та здають загальні аналізи. Людям, яким більше 40 років, обов'язково проводяться кардіограма та вимір тиску, дослідження крові на цукор.

Так, 14 серпня зі 105 військовозобов’язаних, які пройшли медогляд, 4 особам було надано відстрочку від призову за станом здоров’я. Цих чоловіків направили на додаткове обстеження.

Члени моніторингової групи відзначили, що стан приміщень, в яких проводився медичний огляд, задовільний. Морально-психологічна обстановка та патріотичний настрій серед військовозобов’язаних високий. Скарг від них на організацію та проведення медичного огляду не було.

У той же час, під час візиту до 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗС України «Десна», що також відбувся 14 серпня, представники Офісу Уповноваженого виявили проблемні моменти. Мобілізовані поскаржилися, що медичний огляд проходив формально. Як наслідок, мобілізовані з хворобами, що нерідко є небезпечними, направляються для проходження військової служби.

Тож за результатами моніторингових візитів Алла Лепеха та Віктор Тарасов підготують узагальнену інформацію про стан дотримання прав мобілізованих осіб та оприлюднять її для громадськості й керівництва збройних сил України.

Довідка
З питань правового та соціального захисту військовослужбовці та члени їх сімей можуть звертатися до:
- Регіонального координатора по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області: (04622) 4-83-26;
- Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: (0462) 612-532; адреса вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000.

P.S. Центри правової інформації та консультаційстворені та працюють за підтримкипрограмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду “Відродження”в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.