GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 12:54 PM EET, Dec 14, 2020
Менше половини ромів України мають роботу, – дослідження громадських організацій
Учасники брифінгу. Фото: uacrisis.org
Учасники брифінгу.

Лише 38% ромів, які живуть в Україні, мають роботу. Такі дані були оприлюднені на прес-брифінгу з нагоди Міжнародного дня ромів. Він пройшов 10 квітня в Українському кризовому медіа-центрі (УКМЦ). На заході прозвучали й інші факти щодо того, як живе сьогодні ромська громада України. Деякі дані досліджень – у цифрах та цитатах спікерів.

Портал УКМЦ, на якому висвітлено подробиці заходу, подає наступні цифри:

  • 200-400 тисяч ромів проживає на сьогодні в Україні за даними кількох ромських громадських організацій.
  • Близько 40% ромів не мають документів.
  • Лише 38% представників ромської нацменшини мають роботу.
  • Лише 1% дітей ромів отримують атестат про повну загальну середню освіту.

Ірина Суслова, народна депутатка України, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин:

8953

Фото: uacrisis.org

«Жінки, які народжують дітей, у зв’язку з відсутністю паспорту, не можуть отримати свідоцтво про народження. Це не дозволяє цій дитині піти у дошкільний навчальний заклад, згодом – у школу, згодом – у вищий навчальний заклад. Це фактично створює такі умови, при яких вона не може працевлаштуватися тільки через те, що вона не мала документів і не мала освіти».

Серед інших проблем, з якими зіштовхуються роми, неможливість отримати медичну допомогу через відсутність документів та соціальна відчуженість представників нацменшини.

У 2013 році була розроблена Стратегія захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство до 2020 року. Однак основну допомогу роми отримують від громадських організацій та благодійних фондів.

Земфіра Кондур, віце-президентка МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі»:

8973

Фото: uacrisis.org

«На жаль, у багатьох випадках місцеві органи влади більше покладаються на ромські організації у вирішенні тих проблем, які є в ромів, ніж намагаються щось зробити самі. Навіть маючи ромську стратегію, маючи національний план заходів, і місцевий або обласні плани – немає дуже позитивних і постійних дій, які б дійсно вирішували проблеми ромів».

Протягом останнього року Міжнародний фонд «Відродження» реалізував близько 50 проектів, спрямованих на інтеграцію ромів у суспільство. Загальна сума допомоги – майже 10 млн грн.

Ольга Жмурко, директорка Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження»:

89665

Фото: uacrisis.org

«Для нас ромські громади є партнерами в реалізації надзвичайно важливих проектів, покликаних на впровадження цінностей відкритого суспільства. Це те суспільство, яка комфортне для проживання різних груп, різних меншин. Де представники меншин мають право голосу, мають право і можливість бути почутими».

«Найважливіше – українське суспільство і люди, які живуть в Україні, мають перестати бачити у нас суспільне зло. І бачити в нас людей, в яких є такі ж самі цінності, як і в кожної людини. Всі ми різні, але всі ми рівні. Всі ми люди. Я дуже сподіваюся, що той дуже високий негативний рівень відношення до ромів, який наразі є в Україні, буде подоланий», – підсумувала Земфіра Кондур.

Довідка
Прес-конференцію провів Секретаріат Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року при Кабінеті Міністрів України за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Міністерства Культури України.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.