GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 12:54 PM EET, Dec 14, 2020
Міжнародний день ромів – це можливість поміркувати про становище ромів у суспільстві
Міжнародний день ромів – це можливість поміркувати про становище ромів у  суспільстві Фото: Альянс міст та регіонів з розвитку ромських ініціатив.

З нагоди Міжнародного дня ромів, який відзначається 8 квітня, Альянс міст та регіонів з розвитку ромських ініціатив, вітає ромську громаду України. Члени Альянсу наголошують, що це день святкування ромської культури та спадщини, а також можливості висвітлити численні проблеми, з якими стикаються роми в нашій країні.

Міжнародний день ромів - це можливість поміркувати про становище ромів у суспільстві. Є багато позитивних прикладів у вирішенні проблем з оформленнями документів, що посвідчують особу, реєстрації житла, покращення дошкільної освіти тощо. Але наразі існує і занадто багато прикладів дискримінації та обмежень. з якими стикаються роми в усіх без виятку регіонах України.

Місцеві та регіональні органи влади роблять ряд важливих кроків для покращення якості життя найбільш незахищених громадян, серед яких багато ромів. Активна ромська спільнота відіграла ключову роль у формуванні цих змін. Серед актуальних для розв‘язання проблем - житлові питання, освіта, соціальні та культурні права.

Є кілька надихаючих прикладів розробки програм дошкільної освіти, соціально-медичних посередників, та інших, які вже втілюються і дають позитивні результати. У листопаді 2017 року членами Альянсу підписана "Декларація міських голів та обраних місцевих і регіональних представників держав-членів Ради Європи проти боротьби з анті-циганізмом". Члени Альянсу заохочують інших приєднуватись до співпраці та помножувати зусилля, спрямовані на забезпечення рівних можливостей для всіх ромів. У вільній, незалежній, демократичній Україні всі громадяни мають право на гідність, повагу і самореалізацію.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.