GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 11:42 AM EEST, May 25, 2021
Правозахисний ромський центр презентує свою діяльність за 2017 рік
Активісти та волонтери Правозахисного ромського центру. Фото: Правозахисний ромський центр
Активісти та волонтери Правозахисного ромського центру.

Близько 800 ромів Одеси та Одеської області з числа малозабезпечених та соціально вразливих категорій мали можливість отримали юридичну допомогу від  ГО «Правозахисний ромський центр» у 2017 році. Протягом року громадська організація реалізувала 6 проектів, спрямованих на захист і дотримання прав ромів, інтеграцію їх у суспільство, збереження ромської історії та культури, роботу з дітьми та молоддю.

Серед своїх досягнень 2017-го Правозахисний ромський центр (ПРЦ) називає зокрема просвітницьку правову роботу з ромами, аби ті усвідомили можливості, які надає їм отримання паспорту громадянина України. Налагодження діалогу ромської громади  з органами влади та місцевого самоврядування; посилення спроможності ромських громад системно вирішувати свої проблеми, використовувати наявні правові й соціальні механізми – це теж задачі, до вирішення яких організація доклала зусиль.  Також правозахисники звітують про надання молодим ромським студентам теоретичних та практичних знань юристами Центру та створення «Шкільних служб порозуміння» для попередження та розв’язання конфліктів між учнями у школах.

Починаючи з 2013 року, Правовий ромський центр реалізовує в Одеській області проекти, які мають на меті захист та інтеграцію в українське суспільство ромської нацменшини. За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» цьогоріч Центр реалізував 6 проектів:

 1. «Посилення правових можливостей ромських громад Одещини»;
 2. «Громадський контроль»;
 3. «Дитячий малюнок»;
 4. «Стратегія 2020. Коаліція»;
 5. «Міжнародний день ромів; «Право кожного»;
 6. «Ромські Студії в Одесі в партнерстві з ХГЕУ».

  2146303

  В основному складі команди Правозахисного ромського центру – п’ятеро: керівник, адміністратор, два  юристи (з них 1 адвокат), бухгалтер, а також  волонтери. Всі вони системно працюють у ромських громадах Одеської області задля отримання ромами первинної правової допомоги.

Досягнення 2017 року в цифрах:

 • Понад 150 ромам надав  Центр первинну безоплатну правову допомогу.
 • 45 проваджень з різних сфера права – такою є загальна кількість справ у провадженні Центру (з них 15 справ вже закриті).
 • 15 ромів отримали юридичну допомогу співробітників Центру  в отриманні паспорта громадянина України та Посвідки на постійне проживання в Україні.
 • 27 особам Центр допоміг в оформленні звернень в отриманні земельної ділянки в постійне користування.
 • Для 100 ромів провели просвітницьку правову роботу співробітники ПРЦ.
 • Понад 10 виїздів в місця компактного проживання ромів Одещини здійснили співробітники Центру.
 • 4 круглих столи з районними та обласними органами влади провела організація
 • 5 угод про співробітництво підписав ПРЦ протягом року: з Комінтернівською та Біляївською райдержадміністраціями, Нерубайською сільрадою, управлінням культури  Одеської ОДА.

"Також на базі Центру проводилися 4 навчальні модулі для ромських студентів – 1 правовий та 3 історичні – в середньому по 15 студентів відвідали кожен модуль.  Тренерами виступили Юристка Центру Юлія Лісова, історики Олександр Прігарін та Галина Стоянова, а також наші волонтери ПРЦ Дмитро та Валерій Продани", - розповідає керівник Центру, адвокат Володимир Кондур.

А ще ПРЦ став ініціатором та учасником громадських рейдів проти жебракування дітей в Одесі, спільно з місцевими правоохоронцями. До цієї ініціативи організація залучила ромську молодь.

Продовжуючи свою діяльність, Правозахисний ромський центр вказує на найбільш актуальні проблеми, які залишаються бар‘єрами для ромів на шляху до розвитку й соціальної інтеграції:

-   відсутність документів на землю та забудови, де живуть роми;

-   відсутність доступу до працевлаштування;

-   відсутність доступу до соціальних виплат від держави; 

-   відсутність ідентифікаційних документів.

Свої зусилля на вирішення цих проблем Центр спрямовує не лише на рівні міста та області, а й бере активну участь у всеукраїнських ініціативах у сфері захисту прав ромів: організація  є членом Коаліції Ромських НУО України «Стратегія 2020», куди входять 16 ромських організацій з 11 регіонів України. А з 2016 року ПРЦ є членом «Мережі правового розвитку», куди входять 26 правозахисних організацій України, що об’єдналися для надання безоплатної правової допомоги вразливим верствам населення.

Контакти:

Тел.: +38 048 703 94 54

Сторінка організації у Фейсбуку: https://www.facebook.com/groups/525760064148340/

Електронна пошта: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.