GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 12:54 PM EET, Dec 14, 2020
Черкаський «Центр права» звітує про свою роботу у 2017 році
Команда "Центру права" (зліва направо): юристи Валентиня Пізнязівська та Андрій Ніколаєнко та керівник організації, адвокат Петро Бурлаченко. Фото: ГО "Центр права"
Команда "Центру права" (зліва направо): юристи Валентиня Пізнязівська та Андрій Ніколаєнко та керівник організації, адвокат Петро Бурлаченко.

Протягом 2017 року співробітники Черкаської громадської організації «Центр права» освоювали нові форми та напрямки надання  безоплатної правової допомоги: взаємодіяли з громадою, органами місцевого самоврядування, поліцією, чиновниками, учнями та студентами, підвищували свій кваліфікаційний рівень. Водночас правова підтримка ромської громади залишається  для організації незмінною складовою вже протягом 9 років її діяльності. 

Надання правових консультацій, проведення правопросвітницьких заходів, підтримка стратегічних судових справ, а також моніторинг проблем реалізації та захисту прав людини. Саме на таких напрямках діяльності був зосереджений  «Центр права» минулого 2017 року.

Сьогодні ГО «Центр Права»:

-         Надає безоплатні консультації та роз’яснення з правових питань бідним та вразливим верствам населення (ромській громаді), у сферах, які потребують правової допомоги задля  захисту прав людини;

-         Готує документи правового характеру;

-         Надає вторинну правову допомогу ромській громаді (представлення інтересів та захист прав);

-         Співпрацює та взаємодіє із органами місцевого самоврядування та органами державної влади;

-         Розробляє пропозиції, плани заходів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, тощо.

Рік організації у цифрах

3482 безоплатних правових консультацій надано протягом 2017-го, зокрема:

 • 939 консультацій – у стаціонарній приймальні (з них 365 телефоном);
 • 1009 виїзних консультацій у 12 Комітетах самоорганізації населення                        м. Черкаси та 5 у сільських радах, Черкаського району (Мошнівська, Білозірська, Свидівоцька, Русько-Полянська, Білозірська).
 • 1134 консультацій інтернетом (лайф-чат) та он-лайн 24,
 • 400 виїзних консультацій для ромської громади.


2 проекти «Центру права» протягом року підтримав Міжнародний фонд «Відродження»:

 • «Доступ до первинної правової допомоги громаді, в тому числі ромам Черкащини. Стаціонарне та виїзне надання правової допомоги»,
 • «Підтримка діяльності Центру правової інформації та консультації м.Черкас. Надання якісної правової допомоги ромській громаді».
  10577111
  З ромами села Ятранівка на виїзній консультації. Фото: ГО "Центр права". 

  22922
  Після уроку права на тему антидискримінації у Смілянській школі-інтернаті.Фото: ГО "Центр права". 

  765122

  312233
  Зустрічі з поліцією. Фото: ГО "Центр права".

Серед цікавих заходів, проведених організацією, зустрічі на тему недискримінації, подолання стереотипів та мови ворожнечі, дотримання прав людини, реалізації Ромської стратегії-2020, взаємодія ромів з поліцією, оформлення ідентифікаційних документів та працевлаштування, допомога ромам у вирішенні земельних питань, отриманні якісної медичної допомоги та інші. 

Одним із досягнень команди організації стало підвищення кваліфікаційного рівня юристів «Центру Права»: юрист Андрій Ніколаєнко пройшов серію тренінгів з медіації та базових навичок фасилітації діалогу за сприянням ГС «Мережа правового розвитку»  та отримав відповідний сертифікат; юристка Валентина Пізняхівська пройшла  навчання у школі з місцевого самоврядування за сприянням ГС «Мережа правового розвитку» та отримала  сертифікат експерта

А керівник організації, адвокат  Петро Бурлаченко, пройшовши серію тренінгів та семінарів, став експертом у сфері прав людини, і навіть  тренером з міжнародним досвідом: восени 2017 року провів право-просвітницький тренінг для громадських активістів Албанії у місті Тирана, столиці цієї країни.

71362444

Петро Бурлаченко (в центрі) веде тренінг у Тегерані. Фото: ГО "Центр права".

Повний звіт про діяльність ГО «Центр Права» за 2017 рік – у додатку до статті.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.