GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Мінекономрозвитку не поспішає надавати біженцям та людям без громадянства право на кредити для житла

Міністерство економічного розвитку і торгівлі вважає, що у них є час до 2018 року, аби створити умови для інтеграції в українське суспільство біженців, людей без громадянства або тих, хто потребує додаткового захисту. 

Це випливає з відповіді міністерства. 

Ухвалена президентом Нацстратегія з прав людини зобов’язує Мінекономрозвитку, Мінмолодьспорту та Міносвіти розробити законодавчі зміни, які нададуть таким людям право отримувати довгострокові кредити на придбання або реконструкцію житла, початок або розвиток власного бізнесу чи навчання.

У міністерстві вказують, що цьогоріч уряд ухвалив Стратегію розвитку малого і середнього підприємництва до 2020 року.

"Згідно з пунктом 2 цього розпорядження станом на даний час Мінекономрозвитку разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади готує проект плану заходів щодо реалізації цієї Стратегії. У Проекті плану передбачено заходи з підтримки підприємництва для окремих категорій населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб", — йдеться у відповіді відомства за підписом першого заступника міністра Максима Нефьодова. 

Однак у Стратегії відсутня згадка про біженців, людей без громадянства або яким потрібен додатковий захист. Розробник згадав у документі "окремі категорії населення", уточнивши, що це переселенці, колишні військовослужбовці, молодь та старше покоління. Так само цей захід відсутній у проекті Плану заходів виконання стратегії. У міністерстві відмовились уточнити Центру інформації про права людини, чи включать розробку такого законопроекту у План дій Стратегії. 

Тим часом заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема повідомив Центр інформації про права людини, що його відомство не отримувало пропозицій від Мінекономрозвитку про створення робочої групи, яка має розробити відповідний законопроект. А у Міністерстві молоді та спорту кажуть, що вже запропонували Мінекономрозвитку створити робочу групу, аби виконати захід Нацстратегії з прав людини. 

Нагадаємо, в Україні біженці після отримання статусу отримують одноразову матеріальну допомогу "для придбання товарів першої необхідності". Дорослі отримують 17 гривень, а діти — 10 гривень 20 копійок 

Як повідомлялось раніше, українські правозахисники шкодують, що уряд виконав лише 24% заходів Нацстратегії з прав людини за 2,5 роки. Представниця Омбудсмана з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина розкритикувала уряд, заявивши, що міністерства очікують, коли хтось за них виконає Нацстратегію з прав людини. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.