Logo
Print this page
Ромський правозахисник провів тренінг в Албанії
Тренінг "Параюристи: теорія і практика" веде Петро Бурлаченко (в центрі). Фото: Фейсбук.
Тренінг "Параюристи: теорія і практика" веде Петро Бурлаченко (в центрі).

Ромський правозахисник, юрист, керівник Черкаської громадської організації «Центр права» провів право-просвітницький тренінг для громадських активістів Албанії. Навчання проходило на початку грудня у місті Тирана, столиці країни. Своїм досвідом міжнародної співпраці Петро Бурлаченко поділився з рубрикою «Посилення ромських громад»

Проведення тренінгу в Албанії стало продовженням співпраці українських та зарубіжних правозахисників, що розпочалося восени цього року. Так, 30 жовтня – 3 листопада у Йоганнесбурзі, найбільшому місті Південної Африки, пройшов Міжнародний симпозіум з управлення*, участь у якому зокрема взяли представники Міжнародного фонду «Відродження» та Мережі правового розвитку, до складу якої, до слова, входить і Черкаський «Центр права».

 

Тренінг як продовження співпраці

Наступного ж місяця зарубіжні колеги з Інституту відкритого суспільства (Оpen SocietyInstitute) звернулися до Міжнародного фонду «Відродження» з проханням направити до них тренера, який зміг би англійською, без перекладача, познайомити правозахисну спільноту Албанії з діяльністю параюристів.

24312

Тренер Петро Бурлаченко. Фото: Фейсбук.

«Тренінг  «Параюристи: теорія і практика» проходив 4-5 грудня 2017 року для 22-х представників правозахисних неурядових громадських об'єднань, які надають в Албанії безоплатну правову допомогу незахищеним верствам населення. Учасниками стали студенти, які навчаються на правничі спеціальності, правозахисники та діючі юристи. Для них це нова тема.  – уточнює  Петро Бурлаченко. – На тренингу ми говорили пропараюристів: хто такий параюрист, хто може ним бути, а хто – ні.

Деякі учасники не бачили різниці між громадським активістом та параюристом, тому ми докладніше зупинилися на цьому і розібралися, що параюрист – це людина, яка лише після спеціального навчання, з багажем добре засвоєних знань, може працювати у правовій сфері.  

Я розповів і показав, із чого складається робота параюриста, як вибудовується довіра у громадах, забезпечується її безпека, стабільність. Познайомив учасників з можливими фандрейзинговими програми для підготовки проектів, які допоможуть, об’єднавши зусилля, вирішувати проблеми громад,  подавати пропозиції в органи місцевого самоврядування, органи влади та змінювати життя на краще».

24301

Учасники тренінгу дізналися, хто такі параюристи і у чому полягає їхня робота. Фото: Фейсбук.  


Чому практика українських ромських правозахисників корисна для албанських

Теоретичну частину змінила практика. Учасники розділилися на 4 групи, кожна вирішувала своє завдання.

Важлива ремарка: вправи стосувалися проблем, які виникають у мало захищених та соціально вразливих верств населення. В Албанії це – роми та єгиптяни, а також частина албанців. Тому, власне, вибір тренером саме Петра Бурлаченка є цілком закономірним. Він – експерт у сфері захисту прав людини, ромський правозахисник та керівник центру з надання безплатної правової допомоги. Про його діяльність із захисту прав ромів ми не раз писали в нашій рубриці.

247966

Робота в групах. Фото: Фейсбук.

2431

Робота у групах. Фото: Фейсбук.

«Учасники тренінгу працювали в групах, кожна шукала свої шляхи вирішення проблем. Працювали дуже  активно, емоційно. Я  підказував їм, де які правові механізми більш доцільно використовувати, аби досягти  швидких і позитивних результатів. Наприкінці навчання я поділився трьома кейсами з юридичного досвіду нашого правозахисного центру, а також надав контакти для зворотного зв’язку та співпраці», - розповідає юрист і додає:

«Проведення такого тренінгу для мене стало великою відповідальністю. Окрім сильних вражень, я отримав можливість обмінятися напрацюваннями, поспілкуватися з різними людьми, а ще – неоціненний досвід роботи на міжнародному рівні».  

 

Довідка
*Управнення (#LegalEmpowerment, посилення правових можливостей) полягає у зміцненні спроможності всіх людей здійснювати свої права, як особистостей, так і як членів громади. Йдеться про справедливість на її базовому рівні - про те, щоб закон не обмежувався книгами або судовими залами, а був доступним та наповненим реальним змістом для звичайних людей.

Більше про Міжнародний симпозіум у Південній Африці – за посиланням.

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.