GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 12:54 PM EET, Dec 14, 2020
У відділках поліції зникли плакати, що інформують про злочини на ґрунті ненависті
  • Written by Микола Мирний, Центр інформації про права людини для "Правового Простору"
  • Published in  Події
  • 0 comments
Представник Правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” Олександр Зінченков. Центр інформації про права людини.
Представник Правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” Олександр Зінченков.

У відділках Національної поліції зникли плакати, які інформують громадян про злочини на ґрунті ненависті. 

Про це повідомив представник Правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” Олександр Зінченков.
 
Розміщувати у відділках МВС та пунктах надання швидкої медичної допомоги інформаційних плакатів для постраждалих від злочинів на ґрунті ненависті зобов’язує 105 захід Нацстратегії з прав людини

23 та 24 вересня наші монітори відвідали 24 відділки поліції у різних регіонах України. З усіх відділків вони знайшли лише один такий плакат про злочини на ґрунті ненависті у Приморському відділенні поліції у Маріуполі", — розповів Олександр Зінченков. Монітори правозахисної організації відвідували відділки поліції у Києві, Житомирі, Дніпрі, Харкові, Черкасах, Луцьку та Маріуполі.  

"Чомусь інші плакати про поліцію, зроблені на кошти донорів, у відділках висять, а ці про злочини на ґрунті ненависті — ні", — коментує правозахисник. 

Яна Товпеко, яка раніше моніторила злочини на ґрунті ненависті від громадської організації "Гей-альянс Україна", каже, що люди часто звертались до громадських організацій за допомогою. Вони скаржились, що міліція, а згодом поліція не приймали заяву про злочин, який очевидно стався на ґрунті ненависті. 

Вона наводить приклад чоловіка у Києві, якого зловмисники переслідували у листопаді 2016 року. 

"Його не били. Просто переслідували, підходили додому і погрожували. Він звертався у поліцію багато разів. Але там відмовлялись приймати його заяви. "Вас же ж не побили, нічого не вкрали", — казали вони. Він дуже боявся за своє життя і здоров’я. Я знаю, що він виїхав за кордон і зі своїм партнером уклав шлюб", — розповідає Яна Товпеко. 

Співголова Коаліції з протидії дискримінації Ірина Федорович повідомила, що Нацполіція узгоджувала текст та візуальне оформлення плакатів з громадськістю. 


"Ми надіслали плакати до погоджених у переліку обласних відділків. А далі Нацполіція самостійно мала розповсюджувати і повісити ці плакати. Ми як громадська організація не могли прийти до кожного відділку поліції і повісити плакати", — розповіла вона. 

Наразі ЛГБТ-центр "Наш світ", який моніторить, як виконуються заходи у Нацстратегії, визначає захід про розповсюдження інформаційних плакатів як "не виконаний". 

Натомість у Нацполіції запевняють, що розмістили інформаційні плакати у кожному територіальному підрозділі. 

Двоє співробітників МВС у неформальних спілкуваннях з кореспондентом Центру інформації про права людини озвучили тезу, що інформаційні плакати у відділках поліції зривають самі громадяни.  

Нагадаємо, із січня по липень 2017 року центр "Наш світ" задокументував 117 випадків інцидентів і злочинів на ґрунті гомофобії та трансфобії проти представників ЛГБТ.

За даними дослідження європейської філії Міжнародної асоціації лесбійок і геїв "ILGA-Europe", минулого року Україна опинилась серед шести країн Європи з найгіршим дотриманням прав представників ЛГБТ-спільноти. 

За перші шість місяців 2017 року в Україні зафіксували 10 випадків антисемітського вандалізму.

У квітні правозахисники заявили, що Нацполіція вже фіксує більше злочинів на ґрунті ненависті, але так само неохоче. Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) при Раді Європи вважає, що збройний конфлікт на сході України та анексія Криму призвели до різкого зростання ненависті у суспільстві та загалом справили негативний ефект на вразливі групи населення.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.