GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 12:54 PM EET, Dec 14, 2020
Винуватець ДТП заплатить постраждалій переселенці за завдану шкоду
Винуватець ДТП заплатить постраждалій переселенці за завдану шкоду Фото: Google

На Дворічанщині мотоцикліст збив переселенку, яка йшла на роботу в нічну зміну. У жінки були численні переломи та інші травми. Довго лікувалася, проте повністю видужати так і не змогла - отримала третю групу інвалідності. Винуватець ДТП частково дав грошей на лікування постраждалої, обіцяв і далі підтримувати фінансово, проте про обіцянку забув. Завдяки професійній та грамотній правовій підтримці юриста Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку Віталія Бабики жінка має отримати від чоловіка більш ніж 40 тисяч гривень.

До Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» звернулася Марія Іванівна*. Розповіла, що після початку бойових дій на сході України вона була змушена фактично почати життя заново. Переїхала до Дворічанського району Харківської області, знайшла нове житло та влаштувалась на роботу. Проте на цьому чорна смуга у її житті не закінчилася.

У 2016 році, коли Марія Іванівна йшла на роботу у нічну зміну, її збив мотоцикліст.  Жінка отримала численні переломи та інші травми.

Дві болісних операції, третя група інвалідності та необхідність подальшого лікування - такими стали наслідки нічного ДТП.

Винуватець аварії частково компенсував жінці витрати на лікування і пообіцяв, що й далі буде підтримувати. Проте про обіцянку забув. І жінка залишилася сам на сам зі своєю бідою.

Коли Марія Іванівна дізналася у сільській раді про роботу Офісу Мережі правового розвитку, то одразу звернулася за консультацією. Після розмови з юристом Віталієм Бабикою, вона вирішила відстоювати свої права в суді. Правник  зібрав необхідний пакет документів для звернення до суду, підготував позовну заяву, у якій жінка просила стягнути з винуватця ДТП витрати на лікування (2 951 грн. 40 коп) та завдану моральну шкоду в розмірі 100 000 тисяч гривень.

Правник Офісу представив інтереси жінки у суді. Справа Марії Іванівни розглядалася майже чотири місяці. Кілька разів сторони намагалися укласти мирову угоду, проте безрезультатно.

Врешті решт, суд вирішив, що винуватець ДТП має виплатити постраждалій переселенці 2951 грн 40 коп матеріальної шкоди та 40 тисяч моральної.

Марія Іванівна задоволена таким рішенням.

Сторона відповідача відмовилася подавати апеляційну скаргу. Тож, рішення стало законним. Зараз Марія Іванівна разом з працівниками Офісу домагається його виконання.

Посилання на рішення в ЄДРСР - http://reyestr.court.gov.ua/Review/69845497

*Ім'я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.