GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 12:54 PM EET, Dec 14, 2020
Як створити якісне відео: поради громадським організаціям (+відео)
Як створити якісне відео: поради громадським організаціям (+відео) Фото: Громадський простір

Як створити якісне відео з мінімальними технічними можливостями, що таке "золотий перетин", та яким за тривалістю має бути відеоролик, представникам громадських організацій 2 листопада розповідав  відеограф та позаштатний кореспондент «Радіо Свобода» Саляр Алі. Громадський простір зібрав кілька головних аспектів, яких необхідно дотримуватися, створюючи якісний відеоконтент.

Найчастіше громадські організації застосовують такі формати відео:

  • репортаж,
  • інтерв’ю
  • промо
  • відеозвіт.

Відео має тривати не більше 90 секунд

Важливо знати, щоб вашу роботу додивились до кінця – її тривалість не має перевищувати 1 хв. 30 с.

тривалість відео

Картинка: Громадський простір

Тривалість відео може бути й більша. Наприклад, якщо це навчальний матеріал (запис лекції, майстер-класу, тренінгу і т.д.). І якщо ваш спікер цікавий і харизматичний – його додивляться до кінця.

Людське око легко сприймає "золотий перетин"

Саляр Алі також нагадав про поняття “золотого перетину”, коли зображення ділиться на 9 частинок. Завдяки використанню цієї пропорції зображення на фото/відео і т.д. легко сприймаються людським оком. Композиція буде найбільш вдалою, якщо основний об’єкт кадру буде розміщений на одній із чотирьох точок перетину ліній третин. Така рамка є у фотоапаратах та на телефонах, тому не соромтесь вмикати її та користуватись.

золотий перетин

Картинка: Громадський простір

Відео має бути "різноплановим"

Щоб відео було цікавим, потрібно знімати багато різноманітних планів. Основні плани на зображенні:

плани для відео

Картинка: Громадський простір

Майте на увазі: більше руху у кадрі та нестандартні плани принесуть успіх вашому відео. 

Використовуйте безкоштовні композиції, щоб Youtube не заблокував

Не слід забувати і про авторські права. Відомі треки, у більшості випадків, є платними. Є велика імовірність, що YouTube чи інший відеосервіс заблокує Ваше відео, якщо Ви завчасно не потурбувались і не дізнались про умови використання музики. Але є сайти, де можна знайти і завантажити безкоштовні композиції:

“Музика – це 50% відео”, – відзначив Саляр. Тому слід дуже скрупульозно підходити до вибору. Трек має підкреслювати, доповнювати, віддзеркалювати зображувані події. Наприклад, не використовувати швидку музику, коли події протікають в’яло, і навпаки.

“Навіть, найдешевший мікрофон – це краще ніж його відсутність. Ніхто не буде дивитись ваше відео, якщо потрібні надзусилля, аби щось розчути”. Тому якісний звук – це також один із критеріїв успіху вашої відеороботи.

Як знімати в умовах, коли немає штативу/монопода, де слід набиратися досвіду і натхнення, а також приклади крутезних робіт – дивіться у відео Громадського простору:

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.