GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 12:54 PM EET, Dec 14, 2020
У регіонах України стартує програма для журналістів з протидії мови ворожнечі
  • Written by Прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»
  • Published in  Події
  • 0 comments

З 10 по 16 листопада в Херсоні, Чернівцях та Одесі пройде серія тренінгів для професійних журналістів, блогерів та студентів з питань уникнення та протидії мови ворожнечі в матеріалах ЗМІ. 

Очікується, що учасниками навчання стануть приблизно 60 місцевих журналістів та блогерів і 90 студентів факультетів журналістики. Окрім тренінгового компоненту, навчально-практична програма передбачає фінансову та експертну підтримку кращих медійних проектів учасників навчання та можливість їх презентації в Україні та Польщі.

Журналісти та блогери для участі в тренінгах відібрані на конкурсній основі, студенти факультетів журналістики – за домовленістю з навчальними закладами та викладачами. В ході тренінгів, його учасники та учасниці отримають базові знання щодо «мови ворожнечі»: поняття, ознаки, класифікація, міжнародна та національна регламентація; дізнаються що таке публічна мова ворожнечі, яка правова відповідальність за її використання та як оскаржити такі факти. Небезпеку використання мови ворожнечі в матеріалах ЗМІ буде практично закріплено на основі конкретних реальних кейсів впливу мови ворожнечі в українському суспільстві протягом 2016-2017 років. Друга частина тренінгів буде присвячена міжнародним та українським стандартам журналістики в сфері протидії використання мови ворожнечі, а також практичним порадам журналістам, як уникати мови ворожнечі при підготовці матеріалів. Окрему увагу буде приділено спільним діям журналістів заради зниження використання «мови ворожнечі» в ЗМІ як в Україні, так і за кордоном.

Тренінги для журналістів та блогерів пройдуть 11 листопада в м. Херсоні (приміщення Херсонського Кризового медіа-центру), 13 листопада в м. Чернівці (конференц-зал Українського Народного Дому), 15 листопада в м. Одесі (конференц-зал готелю «Олександрівський»). У Чернівцях додатково перед тренінгом відбудеться публічне обговорення проблем використання мови ворожнечі в місцевих ЗМІ у форматі круглого столу.

Тренінги для студентів-журналістів пройдуть 10 листопада в м. Херсоні (для студентів факультету філології та журналістики Херсонського державного університету), 14 листопада в м. Чернівцях (для студентів спеціальності "журналістика" Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича), 16 листопада в м. Одесі (для студентів факультету журналістики НУ «Одеська юридична академія»).

Учасники вказаних тренінгів надалі зможуть на конкурсній основі отримати фінансову та експертну підтримку для своїх медійних ініціатив в сфері ідентифікації та протидії «мові ворожнечі» в матеріалах місцевих засобів масової інформації (окремі розслідування, репортажі, аналітика тощо). Така можливість буде надана і студентам, але за умови спільної реалізації ініціатив з професійними журналістами чи блогерами.

Автори найбільш успішних медійних продуктів зможуть їх представити на презентаціях результатів навчання в Україні та Польщі (в грудні 2017 року). Крім того, абсолютно всі учасники тренінгів зможуть продовжити співробітництво з Одеською обласною організацією Комітету виборців України та партнерськими організаціями в сфері моніторингу та захисту прав людини, підвищення медіа-грамотності, розвитку та впровадження передових стандартів журналістської діяльності.

Організатор навчально-практичної програми з протидії «мови ворожнечі» в ЗМІ – Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», в партнерстві з Херсонським обласним відділенням ВГО «Комітет виборців України» та Чернівецькою обласною громадською організацією “Комітет виборців”.

56712332

Довідка
Ініціатива «Мова ворожнечі» в українських ЗМІ: ідентифікація та протидія» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні. Метою ініціативи є зниження використання «мови ворожнечі» в матеріалах українських ЗМІ та посилення спроможності, відповідальності та вміння журналістів толерантно та недискримінаційно виконувати свої професійні обов’язки, не провокуючи розпалювання конфліктів та порушення прав людини.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.