GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Не могла розлучитися з тираном, бо віра не дозволяла
Не могла розлучитися з тираном, бо віра не дозволяла Фото: Google

Дівчина потрапила до релігійного угрупування, вийшла заміж за “однодумця”, який, як виявилося, був не таким вже й віруючим. Ображав, бив, зраджував. Мати намагалася витягнути дочку з домашнього “пекла”, та розлучитися дівчині не дозволяла віра. Завдяки правникам Скадовського Офісу Мережі правового розвитку Вірі Шульгіній та Сергію Кебі проблему було вирішено на користь жінки.

Мешканка Скадовського району Лідія Левченко* прийшла до Офісу при ГО "Скадовщина мій рідний край” та попросила у правників допомогти їй розібратися у ситуації, у якій опинилася її дитина. Розповіла, що багато років тому на вулиці її 17-річну доньку Катерину* спинили двоє чемних чоловіків. Вони завели розмову про істинну віру, говорили проникливо і душевно, на прощання подарували кілька номерів журналу та яскраво оформлені буклети про те, як праведно жити. 

Дівчина захопилася вченням. У 30 років вона вирішила створити сім’ю. Проповідники порадили їй майбутнього чоловіка – також члена релігійного угрупування, з іншого міста Херсонської області та молодшого за неї на 10 років.

Матір дівчини така різниця у віці насторожила, вона не вірила, що подружнє життя пари буде щасливим і довгим. Та жених запевняв, що любить, твердив, що віра ніколи не дозволить йому навіть у думках образити дружину.

Скромне і тихе весілля справили коштом рідних нареченої. А потім молоді поїхали до родини жениха. Відтоді мати майже нічого не знала про їхнє життя  - телефони в обох були вимкнені. Потім уже дізналася, що Катерина працювала прибиральницею, всі гроші віддавала чоловіковій родині. 

Подружжя продовжувало зустрічатися з членами релігійного угрупування, проте, як розповідала Лідія Левченко, поведінка чоловіка стала далекою від поведінки віруючої людини. Багато часу проводив за комп’ютером - часто на сайтах, зовсім протилежних релігійним вченням. Тут у подружжя народилася донька. На деякий час бабуся забрала онуку з Катериною до себе. Та ненадовго. 

Скоро чоловік вивіз обох. За словами пані Лідії, він почав поводитися ще гірше: зазнала Катерина сповна, що таке побої та знущання. Три роки промучилася вона з чоловіком, за цей час народилася і друга дитина. Батько не терпів дитячого плачу і спересердя бив навіть малюків. 

І от глава родини раптом заявив, що покохав іншу жінку і дає Катерині свободу.

Та радо повернулася до матері. Проте скоро у чоловіка минуло “нове” кохання, він зателефонував Катерині, заявив, що зробив помилку і хоче, аби вона з дітьми повернулася до нього. Погрожував, що покінчить життя самогубством. 

 - Звісно, треба було оформити розлучення і добитися аліментів. Але тут свою недобру роль зіграла "віра". Бо Катерина і чути не хотіла про те, що треба звертатися до суду, до влади, до громадських порядків. Представникам її релігійного угрупування суворо забороняється не лише брати участь у релігійних святах чи відзначати день народження. Їм не можна виконувати державний гімн, служити в армії, спілкуватися з "іновірцями". А тим більше, вирішувати якісь питання зі структурами влади – хоч судової, хоч соціальної, - розповідає Сергій Кеба. 

Юристи Скадовського Офісу Мережі правового розвитку Віра Шульгіна та Сергій Кеба зазначають, що не вперше зіштовхуються з проблемами, пов’язаними з релігійними організаціями, тому вже знали, як діяти в подібних справах. 

Керівниця ГО “Скадовщина - мій рідний край” Віра Шульгіна говорить, що в даному випадку порушено цілий ряд прав людини, які їй гарантують наші закони і Конституція. Віруючому не дозволяється скористатися простими нормами і законами суспільного життя. 

Правозахисники регулярно розмовляли з жінкою, і вже на третій бесіді переконали пані Катерину, що вона не повинна терпіти знущання чоловіка та виконувати настанови "пастора", а має звернутися до суду. Скласти заяву пані Катерині допомогли правники Офісу. 

За їхньою інформацією, судова справа завершена успішно. 

- Справу розглянули за відсутності позивача, позов задоволено. Чоловік жінки після розголосу в місцевих ЗМІ (з дотриманням законодавства, але з донесенням інформації до нього та його старійшин) надав добровільно згоду на розлучення. Планується подати наступний позов про стягнення аліментів, - коментує  Сергій Кеба.

Посилання на рішення суду http://reyestr.court.gov.ua/Review/69749334

*Ім'я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.