GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 12:54 PM EET, Dec 14, 2020
Херсонцям на День міста просто неба розповідали про безпеку (відео)
Херсонцям на День міста просто неба розповідали про безпеку (відео) Фото: ГО "Нова генерація"

У Херсоні 16 вересня, у День міста, відбулася вулична інформаційно-просвітницька акція «Безпека міста». Представники шістьох громадських об’єднань – ГО "Громадський центр "Нова генерація", Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», Херсонський офіс Мережі правового розвитку «Правовий простір», Херсонський обласний центр «Успішна жінка», Клуб екстремальної журналістики та Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Ліга соціальних працівників - у партнерстві з Патрульною поліцією вийшли на вулиці міста, щоб донести до людей інформацію про те, як зробити життя в громаді безпечним і як діяти у кризових ситуаціях.

Акція тривала п’ять годин. Активісти громадських організацій спілкувались з мешканцями міста. Патрульні розповідали про особливості служби, відповідали на питання, що цікавили херсонців, повідомляє ГО «Нова генерація». Юристи правозахисних організацій надавали консультації. Херсонцям розповідали, куди можна звернутись за правовою допомогою, коли просто немає грошей. В рамках акції активісти поширювали флаєри  з описом алгоритмів дій у небезпечних ситуаціях, а саме у випадках грабежу, шахрайства, крадіжки, ДТП та домашнього насильства. Ці поради та рекомендації, що підготували юристи ІРЦ «Правовий простір», допомагають убезпечити себе та близьких.

Як зазначають організатори, захід був розділений на кілька локацій. Особливою популярністю користувалася Інтерактивна мапа безпеки міста.

Усі, хто зацікавився акцією, міг самостійно позначити небезпечне місце у Херсоні на мапі. Представниці ГО «Громадський центр «Нова генерація» зазначають, що люди, які шукали місця на мапі, дуже часто говорили про небезпечні пішохідні переходи та ділянки доріг на вулицях, також зазначали про небезпеку у віддалених районах міста, відсутність вуличного освітлення.

21730921 1676234962437458 1632789650014242169 n

Фото: Наталія Бімбірайте, ІРЦ "Правовий Простір"

- Всі охочі могли позначити червоним небезпечні місця, на їхню думку в Херсоні, зеленим – безпечні. Така інтерактивна мапа стане у нагоді й поліцейським при патрулюванні вулиць, а також місцевій владі – при плануванні діяльності на наступний рік, - зазначила директорка ГО ІРЦ «Правовий простір» Наталя Бімбірайте, яка також брала участь у акції.

21765201 2046818628888213 3144091001448620410 n

Фото: Наталія Бімбірайте, ІРЦ "Правовий Простір"

Не менш цікавою на заході була локація з інсталяцією «ГРАНІ», яку представили активістки Херсонського обласного центру «Успішна жінка». Тут херсонці, які долучилися до акції, могли ознайомитися з реальними історіями постраждалих від торгівлі людьми, порадами із безпечного працевлаштування та подорожей, а також із номерами гарячих ліній із протидії торгівлі людьми.

Крім того, на акції волонтери ГО «Херсонська регіональна Ліга соціальних працівників» збирали підписи мешканців міста для ініціювання громадських слухань з питання створення притулку (Кризового центру) для постраждалих від насильства в сім'ї. Усього було зібрано 307 підписів.

«Акція показала, що таке безпосереднє живе спілкування з громадянами на вулиці дуже актуальне й необхідне, адже дуже багато питань є, про які люди не знають, хоча це стосується їх життя та безпеки. А частина просто не замислюється про це. Один батько, який з сином долучився до формування мапи безпеки міста, вже покидаючи територію акції, йшов і питав 6 річного сина: «А ти знаєш, де у нас в місті безпечні місця?»  Це власне і є відповідь, яку мету ставили організатори, коли планували акцію «Безпека міста». Ми хочемо, щоб батьки більше і довше говорили з дітьми про безпеку, щоб дорослі та молодь дбали про свою безпеку та своїх близьких.  І, звичайно, ми хочемо, аби питання безпеки було на порядку денному у органів місцевої влади», - зазначають в ГО «Нова Генерація».

Більше фото з заходу у фотогалереї:

Фото: ГО "Нова генерація"; Наталія Бімбірайте, ІРЦ "Правовий простір"

Акцію проводили шість партнерських організацій міста – ГО «Громадський центр «Нова генерація», БО "Фонд милосердя та здоров'я", ГО ІРЦ «Правовий простір», ХОЦ «Успішна жінка», ГО «Херсонський клуб екстремальної журналістики» та Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Херсонській області, ГО «Херсонська регіональна Ліга соціальних працівників» в партнерстві з Патрульною поліцією м. Херсон. Проект «Безпечне місто: об'єднуємо зусилля заради якісних змін у громаді»виконується за підтримки Програмної  ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.