GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Безпека у громадах на Татарбунарщині: зроблені перші кроки
  • Written by ВГО "Комітет виборців України"
  • Published in  Події
  • 0 comments
Безпека у громадах на Татарбунарщині: зроблені перші кроки Фото: ВГО "Комітет виборців України"

22 серпня у залі засідань Татарбунарської міської ради відбулася перша в регіоні спільна прес-конференція з  питань безпечного середовища у місті Татарбунари та Татарбунарському районі. Захід організував Координаційний офіс безпеки. Він був створений на початку року, проте вже має суттєві досягнення у своїй роботі. 

Метою проведення прес-конференції було інформування громади та привернення публічної уваги до діяльності різних державних та недержавних суб’єктів з питань забезпечення безпеки в громаді. Планується, що у подібному форматі спільні прес-конференції будуть проводитися регулярно – приблизно раз в квартал.

У прес-конференції взяли участь керівник Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари Леонід Семененко, заступник голови Татарбунарської районної ради Юрій Лапа, заступник Татарбунарського міського голови Олександр Лєсніченко, заступник  начальника Татарбунарського відділення поліції Арцизького відділу поліції Ігор Бурлаку, начальник караулу 36 ДПРЧ Євген Фролов, представники районного відділу пробації, представники Татарбунарської громадської організації з охорони громадського порядку, члени постійної депутатської комісії з питань правоохоронної діяльності міської ради, депутати міської ради, члени координаційної ради при голові Татарбунарської районної державної адміністрації, представники місцевих засобів масової інформації, представники громадськості.

Про результати та плани роботи Координаційного офісу безпеки

Керівник Координаційного офісу безпеки Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», на базі якої діє Офіс Мережі правового розвитку, Леонід Семененко розповів про результати роботи Координаційного офісу з моменту його створення у лютому 2017 року. Зокрема, в період березня-травня 2017 року представники Офісу провели першу програму правового факультативу для молоді з питань безпеки. Всього було проведено 25 занять, у яких взяло участь 818 учнів з п’яти навчальних закладів району. 

З вересня 2017 року буде запущено другу програму правового факультативу з питань безпеки для молоді, з врахуванням отриманого зворотного зв'язку від молоді та тренерів. З початку функціонування Координаційного Офісу безпеки, розпочато активну співпрацю з Татарбунарським районним відділом з питань пробації Південного регіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації. Представники Офісу спільно з працівниками служби пробації протягом червня-липня 2017 року провели 9 спільних профілактичних бесід з неповнолітніми суб’єктами пробації, які знаходяться на обліку у відділі.

Координаційний офіс безпеки розпочав реалізацію великого пласта роботи щодо локального аналізу з питань безпеки в громаді. Зокрема, протягом травня-серпня 2017 року проводиться опитування місцевих мешканців з питань безпеки. У цей же час проведено засідання фокус-груп з водіями, пішоходами, батьками учнів, депутатами місцевих рад, чиновниками органів влади, поліцейськими та службовцями ДСНС. Для експертних опитувань були залучені Татарбунарський міський голова А. Глущенко, Трапівська сільська голова Л. Шевченко, Білоліський сільський голова О.Ліповий, Лиманська сільська голова Л.Комітіані, голова Тузлівської ОТГ Л. Корнован-Мойсеєнко, начальник Татарбунарського відділення поліції  І. Триколіч та місцеві активісти.

IMG 0695

Фото: ВГО «Комітет виборців України»

Задля посилення безпеки встановлюються камери відеоспостереження

Окремо Леонід Семененко зупинився на реалізації місцевої програми «Безпечна Татарбунарщина», в рамках якої міська влада провела установку камер відеоспостереження на розі вулиць В.З.Тура та Борисівської, В.З.Тура та Партизанської, у центрі міста у парку імені Т.Г.Шевченка. Окрім цього, у поточному році планується встановити камери відеоспостереження на в’їзді до міста з боку сіл Борисівки та Дельжилер, з боку міста Арциза. З  бюджету міста на ці потреби було використано більш ніж 30 тис грн. Очікується, що такі заходи дозволять знизити рівень вуличної злочинності, стануть запорукою безпеки мешканців міста Татарбунари. Задля підвищення безпеки містян, керівництвом міста та депутатським корпусом також  заплановано встановлення відеокамер в районі районної лікарні та у приймальному відділенні. 

Жоден курорт району не має приміщень для поліції, куди могли б звернутися відпочивальники

Заступник начальника Татарбунарського відділення поліції Арцизького відділу поліції Ігор Бурлаку розповів про стан криміногенної ситуації в районі. За словами поліцейського, кількість кримінальних правопорушень у районі значно зменшилася. Попри це, рівень злочинності ще досить високий, але у зв’язку зі скороченням штату, а також некомплектності особового складу, досягти більш вагових позитивних результатів відділення не в змозі. Окрім цього, за рахунок внутрішньої міграції, на території району збільшується чисельність населення. Адже на території району є три курортних зони - Лебедівка, Рассейка та Катранка, неконтрольована 15-кілометрова піщана коса від курорту Катранка до курорту Приморське Кілійського району. Відпочивальники заїжджають до села Приморське Кілійського району, а знаходяться на піщаній косі, яка розміщена на території обслуговування Татарбунарської поліції. Жоден курорт не має приміщення, у якому могли б розміститися працівники поліції, і куди б могли звернутися відпочивальники у разі такої потреби. Отже, ми залишаємося сам на сам і зі злочинністю, і з вирішенням проблем розміщення особового складу та вирішенням питання його заміни у міжсезоння.

Й досі на курортах немає спостережних постів та рятувальної служби

Зі слів Євгена Фролова, начальника караулу 36 ДПРЧ, такі ж проблеми мають і працівники Татарбунарського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області. Зокрема, відсутність нової техніки, велике навантаження на особовий склад у літній період (розпочинаються одночасно жнива та літній оздоровчий сезон). У літній період працівники ДПРЧ досить часто виїжджали на гасіння пожеж, які виникали у результаті підпалу стерні, необережного поводження з вогнем. Більшість відпочивальників не дотримується елементарних правил пожежної безпеки. Деякі з них в стані алкогольного сп’яніння купаються в морі. Іноді це закінчується летальними випадками – у  цьому році ми вже маємо кілька потопельників, а це горе родинам. На жаль, до теперішнього часу місцевими сільськими радами, на території яких розміщені курортні зони, не вирішено питання створення спостережних постів та рятувальної служби. Попри те, що кожного року працівниками відділу це питання виноситься на порядок денний, але жодного разу воно не вирішувалося. Таку ж позицію займають і керівники баз відпочинку та приватні підприємці, які займаються туристичною діяльністю на території району. Маємо й інші негативні приклади - це пожежа у Лебедівському лісі та знахідка потопленого транспорту з вантажем боєприпасів часів Другої світової війни неподалік піщаної коси на курорті Лебедівка.

Заступник міського голови Олександр Лєсніченко звернув увагу на те, що відповідно до міської програми з питань охорони правопорядку, у поточному році було виділено більш ніж 30 тис грн на установку камер відеоспостереження. Камери працюють в режимі онлайн та виведені на централізований пульт чергової частини відділення поліції. Окрім цього, керівництво міста та депутатський корпус приділяє увагу діяльності громадського формування з охорони громадського порядку, яке створено і частково діє. Його члени беруть участь у охороні громадського порядку під час проведення масових заходів, народних гулянь, проведення заходів, присвячених Дню міста та інше. Спільно з керівництвом Координаційного Офісу безпеки наразі підготовлено та направлено на ім’я першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Терещука О.Д. звернення щодо надання допомоги у  придбання одностроїв для членів громадського формування з охорони громадського порядку. Активно сприяє вирішенню цього важливого питання голова Татарбунарської райдержадміністрації  О.П.Кривенко.

У місті створено формування з охорони громадського порядку

Керівник громадського формування з охорони громадського порядку Сергій Бондаренко відзначив, що формування лише створено, до його складу входить 15 членів та 35 кандидатів у члени. Учасники формування у свій вільний час беруть участь у охороні громадського порядку на території міста. Крім цього, усі вони налаштовані на те, аби спільними зусиллями з працівниками поліції проводити заходи щодо профілактики вуличної злочинності, охороняти громадський порядок під час проведення масових заходів. Наразі більша частина членів організації готова спільно з поліцією наводити лад у місті та стати на перешкоді тим, хто хоче дестабілізувати ситуацію на території міста та району.

Заступник голови Татарбунарської районної ради Юрій Лапа позитивно висловися щодо налагодження співпраці з питань безпеки на базі Координаційного офісу безпеки, схвально відгукнувся про роботу, яку провів Офіс з моменту його створення і побажав усім присутнім подальшої плідної роботи по створенню безпечного середовища як у місті, так і у районі.

IMG 0698

Фото: ВГО «Комітет виборців України»

Запропоновано створити групу дитячих психологів

Член Координаційної ради при голові Татарбунарської районної державної адміністрації, голова ГО «Діти Бессарабії» Світлана Вовченко запропонувала створити при громадській організації з охорони громадського порядку групу дитячих психологів, які б проводили роботу у дитячому та молодіжному середовищі, надавали психологічну допомогу тим, хто її потребує. Також вона запропонувала проводити подібні зустрічі у такому ж складі не менше ніж раз на квартал. Усі без винятку учасники прес-конференції підтримали цю пропозицію, і пообіцяли надалі щоквартально проводити такі зустрічі за участю преси та громадськості.

Захід проведено в рамках ініціативи «Безпечна Татарбунарщина спільними зусиллями», яка впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.