GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Переселенці, які проживають в готелі, мають право на статус ВПО
Переселенці, які проживають в готелі, мають право на статус ВПО Фото: Google

Жінці-переселенці двічі відмовили надати статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) через те, що поселилася у готелі. Юристка Новоайдарського Офісу Мережі правового розвитку Тетяна Ганшина, посилаючись на законодавчі норми, довела, що переселенка все ж таки має право на статус ВПО.

До Офісу при при ГО “Суспільна служба правової допомоги” звернулась Олеся Мирна*. Розповіла, що двічі отримала усну відмову від органів управління соціального захисту населення в отриманні статусу внутрішньо переміщеної особи. У відомстві говорили, що вона не має права на цей статус, бо проживає у готелі. Тому жінка попросила юристку Офісу роз’яснити їй норми законодавства та порядок отримання статусу ВПО.

Правниця Тетяна Ганшина роз’яснила пані Олесі, що відповідно до Постанови КМУ від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» визначено, що як фактичне місце проживання не можуть зазначатися адреси (місцезнаходження) органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх підрозділів, будь-яких інших приміщень, за якими внутрішньо переміщені особи фактично не проживають.

- Щодо визначення готелю місцем фактичного проживання чинним законодавством не встановлено жодних обмежень, - зазначає правниця.

Тобто ніде у законодавстві не вказано, що переселенець, який проживає у готелі, не може вказувати його місцем проживання і не має права на отримання статусу ВПО.

Окрім зазначеного, відповідно до Закону України «Про туризм», готель надає готельні послуги з тимчасового проживання з обов'язковим обслуговуванням, тобто може бути визнаний місцем тимчасового проживання.

Юристка Офісу порадила пані Олесі написати звернення до органів управління соціального захисту населення, щоб отримати письмову відмову у присвоєнні статусу ВПО.

Правниця допомогла жінці скласти текст звернення. Документ в управлінні соціального захисту населення розглянули і не відмовили - надали переселенці статус ВПО.

*Ім'я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.