GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
У Херсоні та Каховці пройшли інформаційні заходи від Представництва ЄС

Делегація Представництва Європейського Союзу в Україні 1-3 серпня 2017 року відвідала Херсон та Каховку. У рамках офіційного візиту вона провела кілька інформаційних заходів, спрямовані на нові можливості для розвитку громад з акцентом на їх співпраці з бізнесом та владою.

Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів), мета якої – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. До участі в заходах в рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС запрошували всіх охочих.

Круглий стіл, що пройшов 1 серпня у Херсоні, зібрав представників обласної влади та місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій. Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіс Вілчінскас розповів учасникам про пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, а також зробив огляд програм Євросоюзу, зокрема, інформаційних, освітніх та культурних проектів. Водночас Перший секретар Представництва ЄС з питань децентралізації та секторальних реформ Бенедікт Германн пояснив особливості реформи децентралізації в Україні та порівняв їх з децентралізацією у країнах-членах Євросоюзу.

Під час панельної дискусії для представників місцевого бізнесу «Вихід на ринки ЄС: можливості, шляхи, інструменти, особливості та успішні кейси українських бізнесменів» учасники почули про чинні програми ЄС з підтримки бізнесу, особливо для тих, хто планує експортувати свою продукцію в ЄС. Також обговорили вигоди, які надає Угода про асоціацію для бізнесу, та ознайомляться з успішними історіями місцевих підприємців, які вже експортують свою продукції в Європейський Союз.

Наступного дня на учасників чекав тренінг «Як написати грантову заявку на конкурси ЄС». Вони дізналися, як отримати грантову підтримку ЄС, як підготувати успішну грантову заявку, як працює грантове фінансування та на які поточні програми та гранти ЄС можна подати заявку.

Особливості безвізового режиму між ЄС та Україною, права та обов’язки громадян України, перші результати безвізового режиму обговорювали того ж дня на дискусійній панелі «Безвізовий режим з ЄС: про що мають знати громадяни». Також від експерта Сергія Сидоренка, редактора «Європейської правди», охочі отримали практичну інформацію щодо подорожей до 30 країн Європи, які стали безвізовими для українців з 11 червня 2017 року.

Творчою складовою навчання стали виставка карикатур, вікторина на знання фактів про ЄС та вечір української та європейської музики. Зокрема на виставці карикатур були представлені роботи, що висвітлюють найбільш актуальні питання відносин між Україною та ЄС, що стосуються, зокрема, безвізового режиму, Угоди про асоціацію, допомоги ЄС Україні, реагування на російську агресію тощо.

Цю виставку наступного дня також побачили і в Каховці, де продовжився цикл заходів від ЄС. Метою і вікторини, і виставки було  залучити якомога більше людей до імпровізованої дискусії про Європейський Союз і його відносини з Україною та, за допомогою розважально-інформаційного формату, сприяти поширенню європейських цінностей та ідей. Найактивніші учасники заходу отримали пам’ятні призи від Представництва ЄС.

Також у Каховці 3 серпня пройшла публічна дискусії для молоді, активістів та представників ГО. Каховчани, як і херсонці, дізналися про чинний стан справ у відносинах між ЄС та Україною, програми, проекти та інформаційні ресурси ЄС і можливості співпраці.

*Презентація "Співпраця між Україною та ЄС: програми, проекти та інформаційні ресурси ЄС - у додатку до статті. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.