GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Правники допомогли переселенцю довести статус безробітного

У липні 2017 року на спільний прийом, який проводили фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Чугуївської правозахисної групи, звернувся вимушений переселенець. Місцевий центр зайнятості відмовляв чоловікові у наданні статусу безробітного. Мотивував тим, що у трудовій книжці не було відмітки про звільнення з підприємства, що залишилося на тимчасово непідконтрольній території.

Георгій Галкін*  попросив юристів роз’яснити ситуацію, що склалася, і допомогти.

Дізнався, що, відповідно до ч. 4 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин. З підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви).

Але в разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону (у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини), така заява подається до відповідного районного, міськрайонного, міського, районного у місті Центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.

Юристи допомогли  чоловікові скласти відповідну заяву про припинення трудових відносин, нотаріально засвідчити її і надати  до Чугуївського міськрайонного центру зайнятості.

Після цього Георгій Галкін зміг стати  на облік до Центру зайнятості, отримав статус  безробітного, і йому почали виплачувати допомогу по безробіттю.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.